antalya

Antalya Hakkında

Bergama Kralı Attalos'un ''Bana bir yeryüzü cenneti bulun''emriyle kuran Attaleia bugünkü ismiyle Antalya Antik Pamfilya Psidya Likya bölgelerin birleştiği ülkemizin en verimli topraklarında oluşmuştur.Antalya sanatın,mimarinin ilham kaynağıdır. Çünkü doğasında yeşille mavinin birleştiği denizleri,muhteşem toros dağları ve yemyeşil ormanları ile göz doldurmuştur.

Türk Rivierası adını tarihi özellikleri ve doğa güzelliklerinden almıştır.Akdeniz'in en güzel sahillerine,berraklığına ve doğallığıyla muhteşemliğini sunmaktadır.Antalya kıyıları;antik kentler,limanlar,tarihi abideler,cennet gibi koyları içinde barındırır.

Kendinizi tarihi yaşamda hissettirecek kadar antik mimarisi ile ödüller kazanmış, klasik ve modern birleşimi ile Kaleiçi Türkiye'nin incisi olan Antalya'nın en gözde mekanlarındandır.

Turizm kenti olan Antalya Aspendos Opera ve Bale Festivali, plaj voleybolu, triathion, golf, okçuluk, tenis ve kayak turnuvalarıyla, plastik sanatlar, müzik, tiyatro, sergi gibi spor ve sanatın odak noktası haline gelmiştir.

TARİHİ ve KÜLTÜREL ÇEVRE

Tarihten günümüze kadar ancak surların bazı parçaları,kulelerden tek kalabilen Kaleiçinin içinde Saat Kulesi olarak kullanılmaktadır.Kaleiçi restarosyon çalışmalarından dolayı Turizm Bakanlığına 1984'te Fijet tarafından ALTIN ELMA(turizm oscarı) ödülü verilmiştir.

Perge, Agora, Sütunlu Cadde, Silyon, Termessos, Olympos, Ariassos, Phaselis, Limyra, Arycanda, Demre, St.Nicholas Kilisesi, Patara, Kaş, Aspendos görmeye değer istisna yerlerindendir.

spotlar 1
spotlar 2
spotlar 3Kiralık Daireler